Série skončila v Nové Pace

03.12.2011 07:14

Předposlední podzimní zápas nás čekal v Nové Pace. Jednalo se o souboj druhé se třetím týmem tabulky. Zápasové drama se konalo už od začátku. První dvojice měnila dráhy za vyrovnaného stavu 197:197. V druhých plných získal domácí Jirka Kout mírný náskok. V dorážce se bojovalo o každou kuželku a štěstí stálo při nás. Jirka nakonec podlehl Matinu Fikarovi o 4 kuželky 390:394. Ve druhém duelu všechny překvapil Miloš Čížek, který zejména výbornou dorážkou (72) zvítězil na půlce 205:186. Bohužel druhá půle přinesla obrat a domácí hráč Tomáš Havel dokázal výsledek otočit a zvítězil 384:381. I třetí dvojice byla hrou různých půlek. Dorážka stanovila rozdíl v první půli. Zatímco domácí Vojta Kazda zahrál pěkných 67, náš Petr se protrápil k výkonu 40 a půlku prohrál o 22 klacků. Ve druhé půli se Petr chytil a začal soupeře stahovat. I přes výrazně zlepšenou dorážku (63) a slušný divadelní výkon to na body nestačilo. Petr podlehl o 379:389. V polovině zápasu stav 4:2 a + 9 kuželek pro domácí.

Ve čtvrté dvojici nás zaskočil výborně hrající Jaroslav Gottstein, který se o lepší výkon připravil až jedenácti újedy ve druhé dorážkové. Proti němu se postavil Míra Písecký, který soupeře sice v součtu dorážkových přehrál, jenže slaboučké plné (251) jakoukoli naději na úspěch pohřbily. Domácí hráč zvítězil o 20, ale rozdíl 29 kuželek sliboval, že je stále o co hrát.

V páté dvojici se nečekaně trápil nejlepší hráč domácích Honza Šmidrkal. Škoda jen, že náš Zbyněk Fikar nedokázal této šance lépe využít. Půlku jsme sice vyhráli 191:167, ale rozdíl mohl být o mnoho vyšší. Ve druhé půlce se domácí hráč vzpamatoval a začal hrát "to svoje". Zato na nás přišla krize a po plných byla situace takřka srovnaná (124:140). V dorážce se oba hráči přetahovali o každý klacek, ale štěstí stálo při nás. Tři hody před koncem shozená harmonika a 7 + 2 k tomu znamenalo vítězství hostů 387:377. Stav před poslední dvojicí 6:4 a 19 kuželek pro domácí. Standa Oubram začal pěkně zostra a náskok domácích se po plných ztenčil na pouhé 3 klacky. Jenže pak přišlo trápení se s dorážkou (53), i tak to stačilo v půlce na vítězství 202:194 a zápas měl náboj až do samotného konce. Ve druhé půlce se domácímu Pavlu Beyrovi zadařilo v plných (150) a i když k tomu přidal slabší dorážku (50), na nás to stačilo. Standa totiž ve druhé půlce doslova "odešel", prožil si svou nejhorší hru této sezóny a nakonec podlehl 368:394.

Ačkoli to podle výsledku nevypadá, ještě 50 hodů před koncem nebylo jasné, který tým zvítězí. Šťastnější byli tentokrát Novopačtí, kteří nás přehráli 12:4 (2321:2276).

Příští pátek nás čeká poslední podzimní zápas. Hrajeme doma proti Loko Trutnov. Doufejme, že špatné hody jsme vyházeli v Pace a doma si spravíme chuť.